Перейти до вмісту

Історія пісні «Танці» Воплі Відоплясова

«Танці» можна вважати першим стовідсотковим хітом ВВ. Участники гурту не вірили в успіх пісні, але вона вибухнула з неймовірною силою і стала обов’язковим елементом виступів колективу. Деякий час її навіть вважали гімном «Воплей Відоплясова». Публіка вперше почула трек ще у вісімдесяті роки минулого сторіччя, але навіть зараз фанати ВВ із задоволенням його слухають, а при нагоді відплясують під неймовірно запальний ритм.

Історія створення пісні «Танці» ВВ

Олег Скрипка, автор слів і музики, розповідав, як написав пісню:

Це єдина річ, яка в мене виникла моментально, хоча зазвичай довго пишу пісні. Я працював на оборонному заводі «Квант», і в мене був час на обід, за цей час потрібно було вигуляти. Іду по вулиці Червоноармійській (тепер Велика Васильківська), тук, тук, тук — і в голові склалося: «Та, та, танцi…» Мелодії як такої там немає, але був вдалий рифовий програш.

Фокуc, 2021

Це була абсолютно нова для нас музика. Напевно, «Танці» – це єдина пісня, яка вилилася із підсвідомості одразу, без гітари чи будь-яких додаткових аранжувань.

А. Кушнир, Сто магнитоальбомов советского рока

Публіка одразу сприйняла композицію. Скрипка згадував.

Якщо взяти ранні концерти, то згадую репетиційну базу в ДК «Укркабель». Хтось там домовився — і нам за репетиції потрібно було для кабельників давати іноді шефські концерти.

Там невелике приміщення на півтораста чоловік, туди приходили наші перші фанати. Там ми зрозуміли: «Танцi» — це хіт. Публіка поводилася так, немов у зал кинули гранату: відбувався вибух — і починався справжній армагедон.

Фокус, 2021

Вперше гурт виконав «Танці» на спільному концерті з Ва-Банком, сховавши пісню десь всередені програми. Коли Воплі побачили реакцію зала, вони усвідомили могутній потенціал шлягера та з того часу відкривали ним більшісь виступів – до того часу, коли на цю композицію не почали мітити як розпізнавальний символ гурту.

А. Кушнир, Сто магнитоальбомов советского рока

Сенс пісні «Танці» ВВ

Відповідаючи на питання журналіста про те, чому трек став хітом, Олег Скрипка також пояснив, про що пісня «Танці»:

…прості, примітивні пісні більш зрозумілі людям. Чим простіше – тим краще. Пісня «Танці» вона навіть не проста, а саме примітивна. Це було навмисне рішення, кубізм в музиці.

В європейській та радянській культурі початку двадцятого сторіччя був такий стиль – дадаїзм. Одним з його останніх послідовників став Маяковський. Так от «Танці» – це дадаїзм, дуже примітивна форма, яка зайшла як інтелектуалам, так і простим людям.

Але, з іншого боку, в простій формі там була революційна річ – роковий риф. Це перша хіп-хоп композиція на території Радянського Союзу.

КП в Україні, 2021

Про основну ідею пісні «Танці» та джерела натхнення Скрипка також говорив в іншому інтерв’ю:

У той період ми із захопленням слухали пісні німецької групи Trio. І реп уже існував у якомусь вигляді. Хіп-хоп виник на злитті двох течій — репу і RʼnʼB (ритм-енд-блюзу). Trio перші вгадали цей хід у своїй композиції Da, Da, Da. Кілька пісень ВВ того періоду — референс у їхню сторону. І «Танці» перші в цьому ряду.

Ще мене надихнула радянська естетика, яка передбачала якийсь примітивізм. Але в нас вийшло з протилежним знаком — панк, дадаїзм. Частково це є у Володимира Маяковського та Данила Хармса.

Ми взяли це все і додали рок-рифи. Вийшла українська, радянська версія панку. На Заході панк — абсолютне заперечення. А в нас — швидше прикол. У музичному відношенні це був такий собі мікс Trio і Sex Pistols.

Фокус, 2021

Кліп «Танці» Воплі Відоплясова

Скрипка розповідав, як виникла ідея зняти відеокліп:

Вперше ми її виконали у 1987 році. В Києві був танцювальний зал «Соврємєннік», зараз це Freedom Hall. Але тоді в народі його називали просто «Конюшня». Була пізня осінь, ми мали два концерти поспіль, і на першому з них ми десь посередині виступу зіграли «Танці».

Було таке відчуття, що в залі вибухнула граната. Всіх так підірвало, що ми зрозуміли — це хітяра. На другий день ми виконували її вже в кінці концерту, і відтоді вона себе остаточно зарекомендувала як хіт.

Наступного 1988 року до нас звернулась режисерка Олена Прігова з телеканалу «УТ-1» і сказала, що вони хочуть зняти нам кліп на будь-яку пісню. Ми запропонували «Танці». Поїхали на Лівий берег, де була кіностудія «Київнаукфільм». Там була повністю біла студія, залита світлом, яку ми використали для зйомок.

Слух Media

Далі можна подивитись музичний відеокліп до пісні «Танці» Олега Скрипки та рок-гурту ВВ.

«Танці» ВВ FAQ

  • Хто написав пісню «Танці» Воплей Відоплясова?

Автор слів і музики – Олег Скрипка.

  • Коли була написана пісня «Танці» ВВ?

Це композиція 1987 року.

Текст пісні «Танці» Воплі Відоплясова

Лягає день.
Він віддає свої надії ночі.
Робітники
Заморились працювати.
Там вогні,
Яскраві блищуть лампи.
Приходьте, люди, на вечір у клуб,
Там будуть танці.
Там, там танці,
Та-та-та-танці,
Танці.

Ми вспомінаєм цілий тиждень.
Багато є балачок та думок.
Ждемо, коли прийде добра неділя.
Танцзал запрошує нас.
У клубі були любі танці.
Та-та-танці.
Веселі, бодрі, добрі танці.
Ла-ла-ла танці, танці.
Та-та-та танці, танці, ла-ла-ла,
Та-та-та танці, танці, ла-ла-ла.

Цитати про пісню «Танці» ВВ

В Україні зараз міщани — визначальний клас. Вони прийшли до влади — перше покоління нуворишів. Але вони пам’ятають, звідки вони родом, і пісня «Танці» їм теж близька.

Олег Скрипка, Фокус

2 коментарі до “Історія пісні «Танці» Воплі Відоплясова”

  1. Сповіщення: Історія пісні «Черемшина» – Громадське Місце Чернівці

  2. Сповіщення: Історія пісні «Черемшина» - Українська газета Час

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.