Перейти до вмісту

Історія пісні «Веселі, брате, часи настали…», Святослав Вакарчук, Океан Ельзи

 • від

Святослав Вакарчук не раз говорив, що не вміє догоджати слухацькій аудиторії піснями з соціальним звучанням. Він завжди наголошував на тому, що не пише подібні композиції на замовлення і ніколи не приховує того, що хоче донести до публіки.

Після повномасштабного вторгнення росії в Україну відомий рок-музикант, здається, змінив думку щодо цього питання (і як інакше). Але ще задовго до війни в репертуарі гурту Океан Ельзи з’явилася пісня, написана на злободенну тему.

Історія створення пісні «Веселі, брате, часи настали»

Святослав Вакарчук не завжди охоче говорить про свої композиції, але про цей трек він розказував не один раз і доволі детально:

Я написав на злобу дня одну-єдину пісню — «Веселі часи». І сам для себе визнав, що це не є творчістю в чистому вигляді. Просто воно накотилося. Відкрилися два шлюзи одночасно, об’єдналися два потоки, творчий та громадський. Це була маніфестарна, але щира річ. Я не пишаюся нею і не стидаюся її.

Дуже добре пам’ятаю момент, коли написав цю пісню. Це було невдовзі після прес-конференції покійного Олександра Зінченка. Згодом, сидячи на якійсь черговій, абсолютно бездумній політичній нараді, я з сумом зрозумів, що майже всі вони однакові. Це не був смуток, це була, скоріше, образа.

Коли повернувся додому, рядок «Веселі, брате, часи настали» уже був у мене в голові. Пісню я написав за годину. Але останній куплет народився пізніше, після зустрічі зі студентами, що надихнула надією, якої бракувало в пісні. Я зрозумів, до кого звертатися і що говорити. Так народився останній куплет, без якого пісня видавалася, як на мене, депресивною.

ZN.ua, 2013

Пісню записали таким складом

 • Святослав Вакарчук — вокал
 • Денис Дудко — бас-гітара
 • Петро Чернявський — гітара
 • Денис Глінін — барабани
 • Мілош Єліч — клавішні
 • Володимир Войт — бандура

Сингл вийшов 14 листопада 2006 року.

В 2007 році на Ukrainian Rock Award «Веселі часи» отримали премії одразу в трьох номінаціях:

 • «Найкраща пісня»,
 • «Найкращий текст пісні»,
 • «Найкраще відео».

Океан Ельзи не включає пісню в концертні програми. Вакарчук пояснив, чому:

Цей твір не є «океанівським» у звичному розумінні. Це зовсім інша енергетика. Творчість у чистому вигляді — інакша. Саме тому ми ніколи не виконували «Веселі часи» на концертах.

ZN.ua, 2013

Втім, пізніше Святослав Вакарчук все ж співав пісню на концертах.

Сенс пісні «Веселі, брате, часи настали…»

Багато хто вважає, що цією композицією Святослав Вакарчук продемонстрував своє розачарування Помаранчевою революцією та політикою взагалі. Музикант пояснив, про що пісня «Веселі, брате, часи настали», та що він хотів донести до слухача:

Так мене виховали батьки, так я створив свій світогляд, що інколи наступають такі часи, коли на перший план для мене виходять інтереси країни.

Сьогодні для мене важливіше якимось чином змінити моральну ситуацію безсилля розумних, думаючих і щирих людей. Навіть не безсилля, а скоріше ізольованості цих людей. Хочеться все це змінити.

Такі пісні так просто не з’являються. Якщо таке стається, то очевидно, не все добре в цій країні. І справа не лише в політиках, ця пісня не про них, а про всіх нас.

Я не звинувачую тільки політиків. Не політики винні, що їх вибрали. Вони запропонували себе, їх і вибрали. Народу треба думати, кого вибирати.

Час і Події, 2006

Далі уривки з інших інтерв’ю, в яких Вакарчук розказує про основную ідею твору:

Справжній художник повинен уміти вгадувати щось до того, як воно станеться. Пісню «Веселі, брате, часи настали» потрібно слухати до кінця. У перших п’яти куплетах ідеться, не […] про розчарування, а я би швидше сказав – це просто констатація факту. А ось останній куплет є закликом до дії. І якщо цей заклик до дії буде виконаний, то, безумовно, матимуть сенс слова пісні «Все буде добре».

УНІАН, квітень 2007

«Веселі, брате, часи настали» — це не розчарування, це констатація факту, а також рецепт виходу із ситуації (якщо уважно, все ж таки, слухати). Я знаю, що побутує думка серед населення, особливо серед помаранчевого електорату, що «все сталось не так, як ми думали, все погано, знову все, як завжди»…

Але я б не користувався зараз такими настроями. Я вважаю, що в усіх без винятку проблемах, як і в усіх «щастях» людини, у першу чергу є доля самої людини. Тому розчаровуватися тільки можна в собі. Але це теж не вихід, бо це прерогатива слабких людей. Тому я пропоную не розчаровуватися, а аналізувати все уважно, думати про те, як би зробити так, щоб якісь негативні речі більше не повторювалися, і з новими силами та оптимізмом іти в наступний рік і там починати вже продумано, чітко і виважено, але дуже щиро і, скажімо так, енергійно робити справу, яка б приводила все до успіху!

Радіо Свобода, грудень 2007

Кліп «Веселі, брате, часи настали»

Відеокліп зняв режисер Віктор Придувалов. Ролік презентували одночасно із синглом.

Цікаві факти про пісню

Гроші від продажу синглу «Веселі часи» Океан Ельзи передав на користь Макіївського дитячого інтернату.

«Веселі, брате, часи настали» FAQ

 • Хто написав пісню «Веселі, брате, часи настали»?

Слова і музику створив Святослав Вакарчук.

 • Коли була написана пісня «Веселі, брате, часи настали»?

Святослав Вакарчук написав її у 2006 році. Сингл і кліп вийшли 14 листопада 2006 року.

 • В якому фільмі звучить пісня «Веселі, брате, часи настали»?

Композиція стала головною музичною темою кінофільму «Чорний ворон» про боротьбу українських повстанців проти радянської влади.

Текст пісні «Веселі, брате, часи настали»

Веселі, брате, часи настали…
Нове майбутнє дарує день!
Чому ж на небі так мало сонця стало?
Чому я далі пишу сумних пісень?

Веселі, брате, часи настали.
Ми наближаємось до мети!
Чому ж тоді я шукаю іншу стежку?
Чому я далі з ними не хочу йти?

Веселі, брате, часи настали.
На грудях світить нам слави знак!
Нам очі ніжно закрили, губи медом змастили,
Душу кинули просто так…

Душа прокинулась, та й питає
Сама у себе — чому одна?
Немає в кого спитати — золото замість тата,
Замість мами — глуха стіна.

І тихо, тихо навколо стало…
Кудись поділися голоси…
Часи веселі настали, нас лишилось так мало.
Ну їх, брате, такі часи!

Та нам з тобою своє робити,
Відкрити очі і далі йти!
І зуби сильно стиснувши, маму ніжно любити.
Хто ж тоді, як не ми, брати?!

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.

%d блогерам подобається це: