Перейти до вмісту

Історія пісні Back to Black Емі Вайнгауз

Головний трек з альбому Back to Black, другого і останнього в дискографії Емі Вайнгауз (Amy Winehouse), завоював серця меломанів, музичних критиків та колег співачки. Композиція піднялася в чартах, розлетілася гігантським тиражем в кількох країнах, увійшла в різноманітні списки найкращих пісень, отримала численні похвальні рецензії і була виконана відомими артистами.

Історія створення пісні Back to Black Емі Вайнгауз

Емі написала композицію спільно з Марком Ронсоном (Mark Ronson). Вони обидва працювали на одному музичному лейблі та зустрілися за ініціативою керівництва компанії.

Марк згадує:

Це сталося в Нью-Йорку в березні 2006 року в студії, яка тоді знаходилася на Мерсер-стріт. Вона розповідала, що думала, ніби я схожий на якогось старого чоловіка з бородою, на кшталт Ріка Рубіна (Rick Rubin). Я просто подумав: “Давай поговоримо про музику. Подивимося, що їй подобається”. Вона сказала, що любила ходити по барам і клубах, грати в снукер з хлопцем і слухати The Shangri-Las…

Я сказав, що зараз не можу їй нічого зіграти, але якщо вона дозволить мені працювати над чимось протягом однієї ночі, то завтра може повернутися. Так я склав короткий риф на фортепіано, який пізніше став акордами куплета Back to Black. Я додав його до барабанів, бубна і реверберації. Вона повернулася наступного дня, і їй справді сподобалось.

Mojo, 2010

Ронсон також розповідав, що найбільшим джерелом натхнення для нього стала пісня Remember (Walking in the Sand) гурту The Shangri-Las.

Сенс пісні Back to Black Емі Вайнгауз

Слова пісні Емі Вайнгауз написала, переживаючи розставання з Блейком Філдер-Сівілом (Blake Fielder-Civil). Співачка розповідала про суть пісні Back to Black в кількох інтерв’ю:

Back to Black — це коли ви закінчуєте стосунки і повертаєтеся до того, що вам зручно. Мій колишній повернувся до своєї дівчини, а я повернулася до пияцтва і темних часів.

Sun, 2006

Всі пісні [в альбомі Back to Black] про мій стан відносин у період з Блейком. Ніколи в житті я не відчувала до когось таких почуттів, як до нього. Це було схоже на катарсис, адже мене вражало те, як ми ставилися один до одного. Я думала, що ми ніколи більше не зустрінемося. Тепер він сміється над цим, типу: “Ти хочеш сказати, що дійсно вірила, ніби ми ніколи не побачимося? Ми любимо один одного. Ми завжди любили один одного”. Але мені це не смішно. Я хотіла померти.

Rolling Stone, 2007

Запис та реліз Back to Black

Композицію записували в декількох студіях: спочатку в нью-йоркських Chung King Studios і Daptone Studios, а потім в лондонській Metropolis Studios. Продюсером виступив Марк Ронсон.

30 квітня 2007 року Back to Black вийшла третім синглом з однойменного альбому. Відразу після випуску трек не піднявся вгору в чартах. Проте після смерті Емі Вайнгауз пісня знову опинилася в хіт-парадах. Вона посіла перше місце в Греції та увійшла до топ-10 в Австрії, Великобританії, Німеччині, Швеції та кількох інших країнах.

У США пісня отримала платиновий статус (продано понад мільйон копій). В Великобританії трек розійшовся в кількості 340 000 екземплярів.

Кліп Back to Black Емі Вайнгауз

Відеокліп до пісні Back to Black зняв режисер Філ Гріффін (Phil Griffin).

Також варто зазначити музичне відео з документального фільму “Емі” (2015), в якому Емі Вайнгауз записує пісню Back to Blackразом з Марком Ронсоном.

Кавер-версії Back to Black

Пізніше трек виконували різні музиканти, такі як The Rumble Strips, Lightspeed Champion, Ronnie Spector та інші.

Серед найвідоміших кавер-версій слід відзначити версію Бейонсе (Beyonce) та Андре 3000 (Andre 3000), яка включена до саундтреку фільму “Великий Гетсбі” (The Great Gatsby).

Цікаві факти про Back to Black

  • У відеокліпі на могилі видно напис “R.I.P. the Heart of Amy Winehouse” (“Покойся з миром, серце Емі Вайнгауз”).
  • Мітч Вайнхаус, батько Емі, висловив критику щодо версії від Бейонсе та Андре 3000, зазначивши, що вони не принесли в пісню нічого нового.

Часті запитання щодо пісні Back to Black Емі Вайнгауз

  • Який статус отримала пісня Back to Black Емі Вайнгауз в музичних чартах та продажах?

Пісня здобула велику популярність серед меломанів і музичних критиків. Початково вона не стала хітом, але після смерті Емі Вайнгауз пісня повернулася в чарти і досягла першого місця в Греції, а також увійшла до топ-10 в Австрії, Великобританії, Німеччині, Швеції та кількох інших країнах. У США вона отримала платиновий статус (продажі понад мільйон копій), а в Великобританії розійшлася тиражем в 340 000 примірників.

  • Що надихнуло Емі Вайнгауз і Марка Ронсона написати пісню Back to Black?

Автори створили пісню у Нью-Йорку у березні 2006 року. їхнім джерелом натхнення була пісня Remember (Walking in the Sand) гурту The Shangri-Las. Марк Ронсон створив риф на фортепіано, який став основою для куплету пісні, і додав барабанні партії та реверберацію, щоб створити унікальний звук композиції.

  • Про що пісня Back to Black Емі Вайнгауз?

Слова пісні Back to Black написані Емі під час розриву її стосунків з Блейком Філдер-Сівілом. У тексті вона описує свої почуття після розриву відносин і повернення до мрачних часів і алкоголізму. Ця пісня стала виразом її емоцій та катарсисом після важкого періоду у її житті.

 

Текст пісні Back to Black Amy Winehouse

He left no time to regret
Kept his dick wet
With his same old safe bet
Me and my head high
And my tears dry
Get on without my guy
You went back to what you knew
So far removed from all that we went through
And I tread a troubled track
My odds are stacked
I’ll go back to black

Chorus:
We only said goodbye with words
I died a hundred times
You go back to her
And I go back to
I go back to us

I love you much
It’s not enough
You love blow, and I love puff
And life is like a pipe
And I’m a tiny penny rolling up the walls inside

Chorus x2

Black, black, black, black,
Black, black, black
I go back to
I go back to

Chorus x2

Переклад пісні Back to Black Емі Вайнгауз

Він не залишив часу для каяття,
Не дав члену просохнути
Та знову поставив на безпрограшний варіант.
Я з гордістю підняла головою,
Витерла сльози
Та й живу далі без мого хлопця.
Ти повернувся до того, що знаєш,
Так далеко від усього, через що ми пройшли разом.
І я йду по проклятому шляху
Мої шанси мізерні,
Я повертаюсь до пітьми.

Приспів:
Ми попрощались лише на словах,
Я помирала сотні разів.
Ти повертаєшся до неї,
А я повертаюся до,
Я повертаюся до нас.

Я кохаю тебе так сильно.
Цього недостатньо.
Ти нюхаєш, а я палю.
І життя схоже на трубу,
А я маленька монета, котиться по ній.

Приспів x2

Пітьма, пітьма, пітьма, пітьма,
Пітьма, пітьма, пітьма.
Я повертаюсь до…
Я повертаюсь до…

Приспів x2

Позначки:

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.